Zámková dlažba
Neprocházíte zrovna příjemným obdobím a zachránit vás může jen jistý obnos peněz? Vyzkoušejte půjčky na směnku - jedná se o nejrychlejší půjčky. Pro půjčky bez registru a poplatku ihned nepotřebujete nic víc než dva doklady totožnosti. Kvalitní venkovní dlažba? Kompletní informace o vašich možnostech. Moderní trend jsou betonové ploty. Poradíme, jak vybrat ten nejlepší. Rady a tipy pro kvalitní zateplení fasády. Stavebniny

Srovnání hypoték a hypoteční kalkulačka

TOPlist

Jaký má být podklad pod zámkovou dlažbou? Poradíme vám!

zámková dlažbaO oblíbenosti zámkové dlažby nemůže být sporu, před samotnou její pokládkou je ale třeba uvědomit si, zda pro ni máme vhodný poklad. Pokud ho totiž nemáme, mohlo by se stát, že dlažba nebude sloužit tak, jak by měla. A koneckonců by nevypadala dobře.

Jak připravit podklad, aby bylo vše perfektní

V první řadě musí přijít výkop a srovnání jeho dna, ideální je k tomu použít stroj – válec nebo vibrační desku – manuální zhutnění nebývá tak účinné. Hloubku dna musíme zvolit podle výšky dlažby, kromě toho ho také musíme tvarovat podle terénu, jinak by dlažba v některých místech mohla vyčnívat a v jiných zapadat.

Dalším krokem je pokládka spodní vrstvy. Nejčastěji se využívá kamenná drť, kterou je opět nutné zhutnit vibrační deskou. Tato vrstva se používá jako podklad pro dlažbu, kterou budou zatěžovat automobily, ale podklad jako takový si vyžaduje i dlažba pro pěší nebo cyklisty. V těchto případech lze ale aplikovat drť jemnou.

Výsadba dlažby a její finalizace

Dlažbu začínáme vysazovat od okrajů, od obrubníků. Jsou to prvky, které by měly přijít na řadu jako první, ať už jde o obrubníky klasické chodníkové, nebo záhonové, které používáme na zahradách. Opět aplikujeme drť a po jejím dalším zhutnění můžeme přejít k velmi jemné drti – k písku. Ten dokonale zarovnáme a můžeme se pustit do pokládky dlaždic – začít musíme od nejnižšího místa celé pokládky. Dlažbu následně zasypeme křemičitým pískem a znovu celou zhutníme.

Výhody a nevýhody zámkové dlažby

Mezi výhody patří to, že se po dlažbě po její realizaci dá ihned chodit, má vysokou mechanickou odolnost, je rozebratelná a protiskluzová.

Nevýhodou je však to, že pokládka musí probíhat za dobrého počasí, nesmí tedy pršet či sněžit, také nesmí mrznout. Jde o práci poměrně pracnou, velmi závisí na správném podkladu a je důležité kontrolovat spáry a jejich zarůstání. Zámkovou dlažbu mají rády i plísně.

Zvažte všechna pro a proti zámkové dlažby, než se pro ni rozhodnete. Nezapomeňte, že naprostým základem pro funkční dlažbu je její podklad – na něm si tedy dejte záležet, případně přivolejte na pomoc profesionály.

Poptejte zámkovou dlažbu a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po zámkové dlažbě či službách pokládky mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku

Nemůžete se rozhodnout jakou dlažbu zvolit?

Přečte si článek jak vybrat vhodnou dlažbu k domu.